חפשו טיולים
טיולים מומלצים


טיול מאורגן להודו, משולש הזהב 11 ימים / 10 לילות . חצי פנסיון , מלונות 4-5 כוכבים, טיסות אייר אינדייה שבע וחצי שעות טיסה. ללא סיורי בחירה.

מידע למטייל

 

 

       מידע שימושי על הודו

 

הודו כללי:

הודו היא תת יבשת ענקית באסיה, המשתרעת על פני שטח של כ-3,287,000 קמ``ר. זו המדינה השביעית בגודלה בעולם והמדינה השנייה בגודל אוכלוסייתה בעולם עם אוכלוסייה של כמיליארד נפש. הודו מחולקת ל-25 מדינות שלכל אחת הייחוד שלה. גודלה העצום מביא גם לשונות גיאוגרפית אותה ניתן למצוא במדינה, צפון דרום, מזרח ומערב- אין גבול לעושר ולגיוון שהודו יכולה להציע לכם. בצפון הודו תוכלו לפגוש בהרי ההמאליה המושלגים, מהים הערבי עד מפרץ בנגל נמצא מישור הגנגס העצום, במערבה נמצאות המדבריות של ראג'סטן ובדרומה החופים הטרופיים של גואה. השונות בהודו באה לידי ביטוי גם באקלים שונה בכל אחד מחלקיה, כך, בזמן שבדרום הודו החום שובר שיאים חדשים, בהימלאיה הצפונית עדיין ממתינים להפשרת השלגים ולפתיחת הדרכים למעבר כלי רכב. יש בה מגוון של עמים, בליל של שפות, ותערובת מדהימה של צבעים וריחות שלא תשאיר אף אחד אדיש. 

 

סקירה על הודו:

הודו הבירה - ניו דלהי.

שטח       3.287.000 קמ"ר.

שפות     הינדית, אנגלית.

תל"ג לנפש    1700 דולר

מטבע רופיה   100 (פייסה)

צפיפות   318 נפש לקמ"ר

 

אוכלוסייה:

הודו היא מעצמה גדולה . עם מיליארד ו מאה עשרים ושבע מיליון תושבים.

רק במומביי (בומביי) ישנם יותר מ- 16 מיליון תושבים.

בהודו מדברים 18 שפות רשמיות ויותר מ-1000 ניבים.

עוני גדול, למרות שבהודו יש ערים גדולות, היא עדיין מדינה כפרית

יותר מ- 75% מכלל תושבים חיים מחוץ לערים.

ב- 1999 שכר מינימום ליום עלה מ-40 רופי ל 45 רופי ( דולר 1 ליום.)

 

דתות:

% 82 הינדיים, % 8.5 מוסלמים סוניים, % 2.8 מוסלמים שיעים, % 2 סיקים.

 1.9 נוצרים פרוטסטנטים, % 1.7   קתולים, % 0.7 בודהיסטים, % 0.4 ג'יינים.

 

כלכלה:

תמ"ג (97) 45% שירותים 30% תעשיה . 25% חקלאות.

עבודה (95) % 67   חקלאות. % 18   שירותים. % 15 תעשיה.

אינפלציה (99) % 6.7 

אבטלה.   (97) % 5.2

הודו מייצרת   7500 פריטים שונים. עבור 200 מדינות בעולם.

יבוא מגיעה כ-6500 פריטים מ 150 מדינות בעולם.

ייצוא העיקרי, יהלומים, חיטה, כותנה, אריגי הכותנה, אלקטרוניקה,

עבודות יד, ציוד הנדסי, ציוד תחבורה, תעשיית היי-טק.

  

אקלים:

האקלים בהודו מתחלקים לשלוש עונות.

החורף :- 15 אוקטובר עד 15 פברואר.

קיץ      :- 15 פברואר עד 15 יוני.

גשמים :- 15 יוני        עד 15 אוקטובר.

תקופת המונסון בהודו מתחילת יוני יד ספטמבר.

 

מתי כדאי לבקר בהודו:

בשל גודלה של הודו, תנאי מג האוויר משתנים מאזור לאזור. באופן כללי, בהודו יש שלוש עונות: העונה החמה, העונה הרטובה והעונה הקרה. החודשים דצמבר – פברואר הם חודשי החורף כמעט בכל רחבי הודו, חודשי הקיץ הם מרץיוני, הטמפ' הממוצעת בחודשים אלה היא 32 מע'  אך במערב המדינה היא יכולה לטפס יותר בדלהי הבירה יכולה הטמפ' להגיע ל- 45 מע'. החודשים יוני-ספטמבר הם חודשי המונסון כמעט בכל חלקי המדינה והם מאופיינים על ידי לחות גבוהה וסערות, בספטמבר המונסון נחלש ובנובמבר נעלם, למעט אזורים בדרום כמו טאמיל נאדו בהם מוסיף לרדת גשם ומזג האוויר הופך מחם לחמים.

1. חודשים אוקטובר – פברואר זאת התקופה טובה ביותר.

2. בחודשים ינואר, פברואר בצפון הודו הרחוק הגובל בהימליה, קר מאוד, לכן בחודשים האלה כדאי לבקר בראג'סטן, צפון הודו, דרום הודו, מרכז ובמזרח.

 

מתי כדאי לטייל בנפאל:

1. הזמן טוב ביותר לבקר בנפאל הוא באוקטובר-נובמבר. 

2. בדצמבר –ינואר הראות טובה אך הטמפרטורות עלולות להיות מאוד נמוכות. ובמלונות בקטמנדו שאין בהם חימום מספיק, הערבים די מדכאים.

3. בפברואר-אפריל הוא עדיפות השנייה. (התקופה ליפני תחילת המונסון

 

מה זה אוכל הודי:

המטבח ההודי הוא מטבח מגוון להפליא, ניתן למצוא בו החל מחטיפים פשוטים שנאכלים בכל פינת רחוב בהודו ועד לסעודות מלכים ממש. הבישול עצמו, עם זאת, הוא פשוט למדי וברגע שאתם מבינים את הטכניקות הבסיסיות ומצטיידים בכלים ובתבלינים הנכונים ההמשך קל להפליא.

לפני שמתחילים, חשוב להבין שאין באמת דבר כזה קארי עוף או צ'יקן טיקה. כלומר, יש כאלה, אבל לא אחד - הודו היא תת יבשת עצומה בגודלה ומגוונת מאד בתרבותה, מאכלים עם אותו שם בדיוק יוכנו באופן שונה מאד בכלכתא, בדלהי, במומבאי או במדרס. אם תחפשו מתכונים באינטרנט אתם עשויים להיות מופתעים מהגיוון הרב של המתכונים השונים שתמצאו לאותו מאכל בדיוק. כמו המאכלים, כך גם תערובות התבלינים משתנות ומתגוונות לפי מוצאן, התערובת הנפוצה ביותר - "גראם מסאלה", מורכבת מתבלינים שונים שמשתנים ממדינה למדינה (הודו מורכבת מ28 מדינות ושבע טריטוריות), מעיר לעיר וממשפחה למשפחה. לכן אין טעם לחפש את המתכון ה"אמיתי" לאלו-גובי (תפוחי אדמה עם כרובית) פשוט בגלל שאין כזה. הדרך היחידה ללמוד מה אתם אוהבים ואיזה סגנון בדיוק עושה לכם את זה היא הניסיון - תנסו, תטעמו, תלמדו ותכינו את מה שטעים לכם.

עוד עניין שכדאי לדעת, הוא שאין דבר כזה שנקרא "קארי". גם במקרה הזה, קארי הוא שם כללי להמון דברים. בדרום הודו קארי הוא שם של עץ שעליו משמשים לתיבול ואילו בצפון זה שם כולל שהמציאו הבריטים למאכלים שמבושלים ברוטב עשיר. פרט לשני אלה, קארי גם עשוי להתייחס לתערובת תבלינים שמשמשת לתיבול מאכלים. וגם הרכב התערובת הזו משתנה, כמובן, לפי אזור. נסו להתחיל עם המתכונים הפשוטים, כמו אלו-גובי, פלאק פניר, מסור דאל או צ'אנה דאל ותגלו שהילת המסתוריות שמרחפת מעל לבישול ההודי מסתירה מתחתיה בישול פשוט יחסית.

 

מכס:

להודו מותר להכניס ללא מכס, ליטר אלכוהול אחד ו- 200 סיגריות בודדות. 50 סיגרים או 250 גרם טבק. מותר להכניס להודו פריטים יקרים כדוגמה : וידיאו, מצלמות, מחשבים-ניידים. יתכן שירשמו אותם ע"ג טופס מטען Tourist Baggage Re Export כדי לוודא שתיקחו אותם בחזרה,שלא תמכרו אותם בהודו בסוף הטיול שלכם.

 

המטבע הודי:

מטבע ההודי נקראת רופיא. שנחלקת ל 100 פייסה. במחזור קיימות מטבעות של 5. 10, 20, 50 פייסה אך בשימוש נמצא מטבע של 50 פייסה. שטרות קיימות בערך של  1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 500, 1000. כאשר תחליפו כסף או תקבלו כסף או עודף, תקפידו לא לקבל שטרות מטונפים, קרועים או מתפוררים.

שער חליפין (1 ינואר 2011) 

ישראל 1 ₪ = 12.5 רופיה הודי. 

 ארה"ב 1 $ = 45 רופיה הודי.

 אירו 1 = 60 רופיות הודי

שער חליפין בנפאל

ישראלי 1 ₪ = 20 רופיה נפאלי.

שער חליפין סרי לאנקה

דולר 1 = 110 רופיות מטבע של סרי לאנקה.

 

המרת מטבע:

משרדי חלפנות הפרטיים פתוחים שעות רבות ויותר מהבנקים. החלפה בהם פשוטה ונוחה ולעתים ניתן לקבל שער יותר גבוה מהבנקים. הם נמצאים בכל מקום יש ביניהם תחרות גדולה ותמיד כדי לבדוק בכמה מקומות. בעת החלפת מטבע חוץ ,חלפן דורש דרכון ומצלם לעצמו עותק של הדרכון. המטבע זר הנפוצה להמרה בהודו היא דולר במזומן או דולר המחאות הנוסעים . בעת החלפת המחאות נוסעים יש צורך לחתום חתימה שניה בנוכחותו. בעת קניית מטבע חוץ בארץ או בחו"ל ,תקפידו לבקש קבלה ומס הרץ של השטרות ותשמרו בעת נסיעתכם.

 

כרטיסי האשראי:

הנפוצים ביותר ויזה או מאסטר כארד בין לאומיים. ניתן למשוך מזומנים רק במטע מקומי (רופיה). אין לעשות מסחר או קניות תמורת מטבע חוץ. 

 

שמירת כסף:

תיזהרו מ-הגנבים, כייסים וקבצנים בכל מקום ובמיוחד במקומות ציבוריים., שווקים, בחניות ובסיורים. תשמרו על הכסף שלכם. מומלץ להחזיק כסף בחגורת בטן לא גלוי או בכיס פנימי של הבגד, ארנק מיוחד פנימי שניתן לשאת תחת הבגד או תפירת כיס פנימי של הבגד. אסור להחזיק כסף הגדול בכיסים,בשרוולים או בגרביים.

 

חשמל:

מתח החשמלי בהודו הוא 230-240 וולט. כדי להשתמש במכשירים  חשמליים שלכם, תצטרכו להשתמש במתאם זרם חשמלי בין לאומי.  

 

טלפון:

דוכני טלפון ציבוריים תמצאו בכל פינה בעיר וגם בכפרים קטנים בדרך. ניתן לבצע שיחות בין לאומיות בקווי ISD לישראל בקידומת (לדוגמה לת"א 03) 00-972-3-1234567  

 

מים:

מי שתייה מומלץ להשתמש אך ורק במים מינרלים שניתן לקנות בכל מקום. בארוחות, במלונות, מסעדות ובחדר אוכל(בתשלום) בעת הזמנה, יש לדרוש מראש שיגישו לכם בקבוק סגור הרמטי ואתם תפתחו.  

 

רדיו:

בהודו לפי כללי הנהיגה לא מותר רדיו ברכב נוסעים, אוטובוס, מיניבוס ובכל רכב ציבורי, כדי שנהג יהיה מרוכז בנהיגה. מומלץ לקחת טייפ אוזניות קטן או מכשיר MP3  

 

מצלמות:

לא בכל מתקן או באתר מותר לצלם. צילום מותר רק באישור ולפי נוהלי האתר. ברוב המקומות כניסה עם מצלמה סטייל או מצלמת וידיאו כרוך בתשלום.  

 

נהיגה:

בהודו נוהגים עם הגה בצד ימין. צפיפות בדרים היא מאוד גדולה. נהגים לא מקפידים על כללי הנהיגה הנכונים. לפי חוקי הנהיגה בהודו, הנהג חייב להשתמש בצופר בכל מקרה של עקיפה או סכנה. דבר לא נוח לנוסעים בעת נסיעות ארוכות וממושכות, מומלץ מאוד להצטייד באטמי אוזניים.  

 

הולכי רגל:

תרבות הנהיגה בהודו היא שונה מהתרבות הנהיגה שאנו הישראלים מכירים. אין הרבה מעברי חצייה להולכי רגל למעט בצומת רמזורים . אין מעברי חצייה מסומנים ומסודרים במקומות קטנים והצפופים. לפי כללי הנהיגה זכות קדימה ניתנת לרכב ולא להולכי רגל, לכן יש לעבור את הכביש מאוד בזהירות.  

 

IndiaTours – טיול להודו

מאחלים לכם נסיעה טובה ומהנה.

 

 

 

משרד:  הכרמל 15 כפר יונה  טל:   09-8949425 או 054-2228662  דוא'ל:  service@indiatours.co.il